Запитання та відповіді

hover background

Reads:
68

  1. Чи потрібно здавати екзамени чи тестування для вступу у Ваш заклад освіти?
  • Прийом до Центру проводиться за рейтинговими списками середнього балу свідоцтва про базову загальну середню освіту (атестата про повну загальну середню освіту). Екзамени чи тестування здавати не потрібно.

 

  1. Чи потрібно здавати ЗНО при вступі до Центру?
  • ЗНО при вступі до Державного навчального закладу «Нововолинський центр професійно-технічної освіти» не потрібно.

 

  1. Хто має право на пільговий вступ та як скористатися пільгою?
  • Спеціальні умови для зарахування та здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня - кваліфікований робітник висвітлені в розділі 5 Зарахування . А саме:
  • особи, яким відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» надано таке право;
  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також особи з їх числа віком від 18 до 23 років відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 1994 року № 226 діти-інваліди та інваліди, яким не протипоказане навчання за обраним напрямом (спеціальністю), відповідно до статті 22 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»;
  • особи, яким відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» надано таке право, у тому числі громадяни, віднесені до категорії 3;
  • особи, яким відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» надано таке право;

діти, чиї батьки загинули або стали інвалідами на вугледобувних підприємствах, при вступі на навчання за гірничими спеціальностями і професіями відповідно до Указу Президента України від 19 травня 1999 року №524 діти військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань, працівників правоохоронних органів, які загинули під час виконання службових обов'язків, на місця, забезпечені державним/регіональним замовленням. Вступники у цьому разі подають відповідний документ про те, що батько (мати) визнані такими, що загинули під час виконання службових обов'язків, відповідно до Указу Президента України від 21 лютого 2002 року №157.

Першочергово зараховуються за інших рівних умов:

  • випускники закладу загальної середньої освіти III ступеня, нагороджені золотою (срібною) медаллю;
  • випускники закладу загальної середньої освіти II ступеня, які мають свідоцтво про базову загальну середню освіту з відзнакою;
  • учасники міжнародних, завершального етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, конкурсів з дисциплін за умови, якщо вони вступають за професіями, для яких вищезазначені дисципліни є профільними;
  • особи, які вступають до Центру за цільовим направленням на навчання.

Для того, щоб скористатись пільгою, необхідно до приймальної комісії надати відповідні підтверджуючі документи.

 

  1. Чи потрібно проходити медогляд при вступі?
  • При вступі подається медична довідка за формою, установленою чинним законодавством, а саме форма 086-У з обов’язковим зазначенням придатності до навчання за обраною професією.

 

  1. Чи є в Центрі гуртожиток?
    В Центрі є гуртожиток, який розташований безпосередньо на території закладу освіти. Тому учням, що проживають в гуртожитку достатньо 3-4 хвилини щоб прийти на заняття.

 

  1. Скільки коштує проживання в гуртожитку?
  • Проживання в гуртожитку безкоштовне.

 

  1. Чи організовано харчування учнів у Вашому Центрі?
  • Харчування в їдальні закладу освіти організовано для дітей пільгових категорій(діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, малозабезпечені) – при  наявності відповідних документів.
  • Для всіх інших здобувачів освіти організовано здешевлене харчування через навчальну дільницю «Бар».

 

  1. Чи можна навчатися в Центрі професійно-технічної освіти після закінчення іншого училища, технікуму, університету?
  •  Ні, не можна. У відповідності до ст.3 Закону України "Про професійно-технічну освіту" "Первинна професійна підготовка - це здобуття професійно-технічної освіти особами, які раніше не мали робітничої професії, або спеціальності іншого освітньо-кваліфікаційного рівня". Тобто, навчатися в професійно-технічних навчальних закладах, за наявності у абітурієнта раніше отриманого диплома кваліфікованого робітника, молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста, магістра іншого навчального закладу заборонено.

 

  1.       Чи виплачують учням стипендію?
    Так, учні отримують стипендію у розмірі встановленому законодавством – 490грн.

Першокурсникам протягом першого семестру стипендія виплачується всім учням, кожне наступне нарахування здійснюється за результатами навчання в попередньому семестрі, середній бал якого має становити не менше 7,0.

Крім того, окремим категоріям учнів виплачується соціальна стипендія: учням пільгових категорій – 450 грн., учням-сиротам і позбавленим батьківського піклування – 1080грн.  

Учні, які за результатами семестрового оцінювання мають високий рівень знань (10-12 балів), отримують підвищену на 45,5% стипендію.

 

Комментарии:


Оставить комментарий






Меню


Ми у Фейсбуці

lorem
Посилання

lorem

lorem

lorem

lorem

lorem

lorem


de