СИМЕТРІЯ - ГАРМОНІЯ І КРАСА

hover background

Reads:
76

СИМЕТРІЯ - ГАРМОНІЯ І КРАСА

На черговому засіданні математичного гуртка «Архімеди» (керівник гуртка Панас Галина Іванівна) пройшов захист навчального проекту СИМЕТРІЯ У МОЇЙ ПРОФЕСІЇ.

Перед початком проекту були створені чотири дослідницькі групи відповідно до професій: «Юний модельєр», «Кулінар», «Будівельник», «Автомобіліст».

Завданням дослідників було реалізувати поставлене завдання – Чи потрібна їм математика?  Чи можна навчитися майстерності творити красу за допомогою симетрії ?

Вчитель мотивував учнів на вивчення математики і формування у них практичних компетенцій. Проект  передбачав закріпити знання учнів про геометрію, зокрема про СИМЕТРІЮ,  та її місце у практичні діяльності.

Учасники проекту проявили навички дослідницької діяльності, спостережливості, аналітичного мислення, вміння робити висновки шляхом самостійного творчого пошуку та уміння доводити розпочату справу до кінця.

При підготовці проекту учні ґрунтовніше повторювали теоретичний матеріал, опрацьовували підручники, додаткову літературу, шукали застосування  теми у виробничому навчанні. Для реалізації своїх планів вони зверталися до викладачів спецдисциплін, своїх батьків, працювали з Інтернетом, шукали можливість знайти власний спосіб викладу теорії із застосуванням у своїй професії.

Вишукуючи потрібні матеріали, учні знайшли відомості про успіхи колишніх випускників навчального закладу, які своїми руками сьогодні створюють красу (і все з використанням законів симетрії і асиметрії).   Незвичним було робити фото на вулицях міста , їдучи на велосипеді. Але з усім справилися.

І саме сьогодні проходив захист власних проектів.

Дослідницька група «Юний модельєр» представила проект «Симетрія – гармонія і краса у одязі…»;  групою «Кулінар» був представлений проект «Закони гармонії на кухні…», групою «Будівельник»  - проект «Симетрія архітектурних форм»,  і дослідницька група «Автомобіліст» захищала проект «Елементи краси у техніці».

Кінцевим результатом проведених досліджень була демонстрація спільно укладеного альбому «Симетрія – гармонія і краса», у якому учні показали світлини стильних суконь із вишивкою (роботи випускниці Юлії Чолак, засновниці Львівського Модного  Дому «NACHO»), вишуканих страв шеф-кухаря ресторану «Крайня хата» Тетяни Максимович (колишня учениця).

Учасники проекту зуміли переконати присутніх одногрупників, що у обраній професії завжди можна застосувати знання з математики. Показали, як закони симетрії  проявляються у професії. І , як вважають самі дослідники,  краса і симетрія існує в усіх «шедеврах»  і виробах зроблених своїми руками. І цього потрібно вчитися щодня.

Присутніми  було поставлено багато запитань. Відповіді були цікавими і змістовними.

Проведене анкетування показало, що  зацікавленість учнів до вивчення математики змінилася і зросла мотивація  до навчання.

А далі – нові дослідження і нові дослідницькі групи. Так вирішили гуртківці.

Викладач математики Панас Г.І.

 

 

 

 

 

 

 

Комментарии:


Оставить комментарий


Меню


Ми у Фейсбуці

lorem
Посилання

lorem

lorem

lorem

lorem

lorem

lorem


de