Творчі професії – надійний вибір

hover background

Reads:
21


Професії сфери обслуговування, а саме: «Кравець», «Вишивальник»   готуються в Нововолинському закладі професійно-технічної освіти з 80-х років минулого століття – це поважний строк, за який професійна підготовка вдосконалилась до відомого в межах регіону і не тільки рівня. А відома вона, насамперед, колекціями дизайнерських виробів, у яких представлений широкий асортимент вишитого одягу, столової білизни, виробів художнього мистецтва. Про якість робіт свідчать нагороди переможців обласних і Всеукраїнських конкурсів, зокрема, у цьому році було здобуто перемоги на Х
VІ Міжнародному фестивалі перукарського мистецтва, моди і дизайну «Кришталевий янгол», Х Всеукраїнській творчій олімпіаді «Дизайнер ХХІ сторіччя», Міжнародному фестивалі дитячо-юнацької творчості в місті Мукачево.

За цими досягненнями стоїть кропітка та наполеглива праця педагогів і учнів. До їх титанічної роботи належать не лише здобуття сучасних знань і вмінь, вивчення культурної та історичної спадщини, але й вдосконалення навчально-методичної та навчально-матеріальної бази. Їх спільним досягненням є музей волинського побуту, створений в закладі освіти та визнаний на обласному рівні. Майстрині та учні зібрали в ньому багату колекції старовинних вишитих виробів, серед яких є унікальні екземпляри столітньої давнини, пов’язані із різними періодами життя наших предків. Мотиви старовинних вишивок відтворюються учнями у власних виробах, їх малюнки трансформуються на сучасний лад.

Що ж потрібно для того, щоб здобути таки професійні вміння? Звісно, насамперед, бажання отримати творчу професію, але познайомимось з тим, що вона собою являє та які вимоги висуває до того, хто її обрав.

«Кравець» це - фахівець з виготовлення одягу, взуття та інших текстильних і шкіряних виробів. На відміну від швачки, яка займається виконанням якоїсь конкретної операції, кравець пошиває виріб з нуля. Працюючи в ательє, може порадити клієнтові підходящий фасон вбрання, тканину (атлас, велюр, джинс, жаккард, мереживо, трикотаж, фатин, шовк). Перш ніж наряд буде готовий, кравець кілька разів зустрічається з замовником, усуває дефекти, вислуховує зауваження і побажання. Робота на виробництві не передбачає індивідуального спілкування з покупцем. За допомогою сучасного обладнання майстер виготовляє лекала і розмножує ескізи для масового пошиття одягу. На більшості підприємств працю чітко поділений між цехами. Відомі дизайнери запрошують на роботу кравців для виготовлення першої ексклюзивної моделі, яка потім йде в масове виробництво.

Професія вишивальника відноситься до професій перетворюючого класу, головною метою якої є вирішення завдань щодо наповнення ринку художніми виробами, оформлення швейних виробів задля підвищення їх естетичного вигляду. Вишивальник оздоблює вироби - серветки, рушники, білизну, одяг різними видами вишивальних швів. Працює вишивальник на підприємствах народних художніх промислів, а також на виробничих підприємствах легкої промисловості (фабриках) та побутового обслуговування (ательє, будинках побуту тощо). Кожен вишивальник повинен добре знати види малюнків та їх розташування на полотні, вміти наносити малюнок, знати вимоги до якості вишитого полотна, причини виникнення браку, способи його усунення, а також засоби теплової та вологої обробки готових виробів.

Тож, якщо Ви маєте бажання та готові оволодіти такими навичками, щиро запрошуємо вас на навчання в Нововолинський центр професійно-технічної освіти.

Наталія Ошкалюк, викладач професійно-теоретичної підготовки

Комментарии:


Оставить комментарий


Меню


Ми у Фейсбуці

lorem
Посилання

lorem

lorem

lorem

lorem

lorem

lorem


de